Педпрацівникам


 Проблема адаптації учнів першого курсу є актуальним питанням навчальних закладів ПТНЗ. Адаптація учнів – досить складний і тривалий процес, який триває протягом усіх років навчання. Проте  найбільш важливим і проблематичним періодом є період навчання на першому курсі. Одним з важливих критеріїв адаптації першокурсників до умов перебування та процесу навчання є співпраця з викладачами та майстрами ВН. Чим доброзичливішими ми будемо до здобувачів,, тим успішніше відбувається їх адаптація.

1. Поради викладачам з успішної адаптації учнів 

2. Памятка для майстрів ВН

 

1. Матеріали виступу "Булінг в освітньому середовищі"

 Як уберегтися від торгівлі людьми



Відповідно до інформації Нацполіції, протягом 2021 року виявлено 130 фактів торгівлі людьми, майже 100 кримінальних проваджень вказаної категорії скеровано до суду. Переважна більшість виявлених випадків  пов’язана із втягненням у злочинну діяльність, на другому  і третьому місці — трудова та сексуальна експлуатація громадян. 
(За даними https://suspilne.media/201764-finalisti-nacvidboru-na-evrobacenna-2022-rozpovili-comu-vpevneni-u-svoij-peremozi/ )

Оцінити пропозицію роботи з точки зору оплати праці, умов, і обов’язково проконсультуватися, зателефонувавши на урядову "гарячу лінію" 1547 з питань протидії насильства та торгівлі людьми або до громадської організації "Ла Страда - Україна" 0-800-500-335, або 111-123 на їхню "гарячу лінію".

Корисні матеріали

Документальний фільм MTV EXIT «Життя на продаж», завдяки відтворенню реальних подій та справжнім свідченням жертв показує глядачам страшні подробиці торгівлі людьми. Він також навчає молодь, як можна залишитися у безпеці, обираючи роботу за кордоном.
У всіх є мрії. Подорожі, новий дім для власної родини, вступ до університету — незалежно від того, про що ми мріємо, нашими мріями можуть скористатися торгівці людьми. Торгівля людьми не трапляється раптово: це процес, який складається з дії, способів і мети. Метою торгівлі людьми завжди є експлуатація. Це п’ятихвилинне анімаційне відео розроблене в рамках IOM X — глобальної кампанії МОМ, яка пропагує безпечну міграцію та бореться за те, щоб покласти край експлуатації й торгівлю людьми в усьому світі.
Пісочна анімація, що метафорично розповідає про торгівлю людьми.


Дистанційна освіта в Україні

В Україні дистанційна форма освіти впроваджується вже понад десять років. Відправною точкою можна вважати 2002 рік, коли Міністерством освіти і науки України був запроваджений експеримент з дистанційного навчання. Однією з можливостей, яку відкрила перед системою освіти і суспільством загалом впровадження дистанційної освіти була перша затверджена Кабінетом Міністрів України Програма розвитку системи дистанційного навчання 2004-2006 р. (постанова КМУ від 23.09.2003 р. № 1494. На виконання програми було розроблене перше Положення про дистанційне навчання, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 21.01.2004 № 40. З розвитком технологій у 2013 році затверджується нове Положення про дистанційне навчання.

Перший заклад загальної середньої освіти в Україні, який отримав ліцензію на провадження освітньої діяльності без очного формату став Центр освіти «Дистанційна школа «Оптіма».

Першим закладом позашкільної освіти, який почав офіційно надавати дистанційні послуги з навчання мистецьким дисциплінам (вокал, гра на музичних інструментах, акторська і ораторська майстерність) стала приватна школа мистецтв "Соломрія" (м. Київ), що видає випускникам Свідоцтво про позашкільну освіту державного зразка. Також студенти віддаленої форми навчання мають можливість брати участь в онлайн-концертах, які транслюються в прямому інтерактивному ефірі на YouTube.

На сьогодні порядок організації та запровадження дистанційного навчання визначено Положенням про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 08.09.2020 № 1115.

У 2019-2020 навчальному році функціонувало 182 школи, в яких, зокрема, були учні на дистанційній формі навчання. На тепер за оперативною інформацією місцевих органів у сфері освіти таких шкіл уже 233. Серед них – 185 закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності та 48 – приватної. 19 шкіл приватної форми власності здійснюють навчання тільки за дистанційною формою. (За матеріалами https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%86%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B5_%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D1%87%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F) 

Корисні ресурси

1. Відомості можливості та ресурси дистанційного навчання https://mon.gov.ua/ua/osvita/pozashkilna-osvita/distancijne-navchannyahttps://mon.gov.ua/ua/osvita/pozashkilna-osvita/distancijne-navchannya

2. Дистанційна школа "Оптіма" https://optima.school/?gclid=Cj0KCQiA3fiPBhCCARIsAFQ8QzXEjgUqPKzBAdbjuHXPK76bWdT6YQf2S4V7JGcVvt3i7xP0mdhQEKIaAq6CEALw_wcB 
3. Всеукраїнська школа онлайн  E-SCHOOL.net.ua 

Завтра о 16:00 відбудеться ZOOM-зустріч для вчителів – практикум стійкості з психологинею Світланою Ройз.
 
Участь безкоштовна. Щоб долучитися, необхідно зареєструватися тут: https://bit.ly/3MzfI
          Корисна інформація
Доброго дня, шановні колеги! На четверг заплановано семінар з елементами тренінгу на тему "Допомога дітям та підліткам у надзвичайних ситуаціях" Запросіть на семінар бажаючих колег вашого закладу (психологи, соц. педагоги). Вхід за посиланням 👇

Марина ЖАРОВА приглашает вас на запланированную конференцию: Zoom.

Тема: Zoom meeting invitation - Zoom Meeting Марина ЖАРОВА
Время: 17 мар. 2022 12:00 PM Хельсинки

Подключиться к конференции Zoom
https://zoom.us/j/92617317679?pwd=RFloTGZwSTd4RDZOVzNFY2lQS1NoUT09

Идентификатор конференции: 926 1731 7679
Код доступа: niM3HP
Гармонійні відносини не така й рідкість. Посмішка, доброзичливість, кілька правил і вуаля - гармонійні відносини у вас у руках!!!

Поради вчителю з соціально-психологічної підтримки учнів


Підтримуючи звичний шкільний розпорядок, педагог допомагає дітям відчувати безпеку, а також те, що є речі, які залишаються звичними. 


Підготовка та проведення  певних учнівських подій (свято першого дзвоника, конкурси та інше) також може продовжуватися. 


У періоди великих хвилювань (наприклад, роковини смерті близької людини) батьки можуть не дозволяти дітям ходити до навчального закладу, в принципі батьки мають право залишити дитину вдома, але повернення до звичного життя допомагає дитині зміцнити почуття безпеки та здатності керувати своїм життям. 


Підтримка звичного способу життя дуже позитивно діє на дитину та є для неї доказом власної безпеки та стабільності.


Педагогічному працівнику потрібно бути уважнішим до дітей, адже деякі з них можуть демонструвати ознаки стресу. Ці ознаки не варто залишати без уваги, а краще звернутися за допомогою до фахівців.






Коментарі

Популярні дописи з цього блогу