1 курс
Шановні першокурсники!
Що таке кібербулінг?
Це нападки, цькування, яке стається з вами, коли ви використовуєте свої гаджети - телефони, планшети, ноутбуки з використанням всесвітньої мережі Інтернет.
Радимо всім звертати увагу на будь-що, що з вами відбувається і воно вам неприємне, і його можна розглядати через призму соціальних мереж. Але з першим же коментарем, який вам не подобається, - не біжіть до кіберполіції, до юристів. Спробуйте розібратися, чи ви нікого не образили? Спробуйте розібратися в ситуації, чи ви нікого не спровокували? І спробуйте зрозуміти, що все те, що ви публікуєте байдуже де - на пошті, в соцмережах, в чатах - воно все навіки не видаляється з Інтернету. Тому будьте свідомі того, що все, що туди потрапляє, - там лишається і стає публічним. Тому викладайте все з обережністю і кібербулінг вам не страшний.
Навряд чи знайдеться людина, для якої ситуація вступу до нового навчального закладу була б абсолютно буденною та нехвилюючою. Перші місяці в училищі – найбільш складні.(((((. Тож пропоную кілька порад з успішної адаптації до нових умов навчання.
1. Поради з успішної адаптації
2. Відео "Як успішно адаптуватися на новому робочому місці"
3. Правила виживання в гуртожитку;-)))
Як уберегтися від торгівлі людьми
Дистанційна освіта в Україні
В Україні дистанційна форма освіти впроваджується вже понад десять років. Відправною точкою можна вважати 2002 рік, коли Міністерством освіти і науки України був запроваджений експеримент з дистанційного навчання. Однією з можливостей, яку відкрила перед системою освіти і суспільством загалом впровадження дистанційної освіти була перша затверджена Кабінетом Міністрів України Програма розвитку системи дистанційного навчання 2004-2006 р. (постанова КМУ від 23.09.2003 р. № 1494. На виконання програми було розроблене перше Положення про дистанційне навчання, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 21.01.2004 № 40. З розвитком технологій у 2013 році затверджується нове Положення про дистанційне навчання.
Перший заклад загальної середньої освіти в Україні, який отримав ліцензію на провадження освітньої діяльності без очного формату став Центр освіти «Дистанційна школа «Оптіма».
Першим закладом позашкільної освіти, який почав офіційно надавати дистанційні послуги з навчання мистецьким дисциплінам (вокал, гра на музичних інструментах, акторська і ораторська майстерність) стала приватна школа мистецтв "Соломрія" (м. Київ), що видає випускникам Свідоцтво про позашкільну освіту державного зразка. Також студенти віддаленої форми навчання мають можливість брати участь в онлайн-концертах, які транслюються в прямому інтерактивному ефірі на YouTube.
На сьогодні порядок організації та запровадження дистанційного навчання визначено Положенням про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 08.09.2020 № 1115.
У 2019-2020 навчальному році функціонувало 182 школи, в яких, зокрема, були учні на дистанційній формі навчання. На тепер за оперативною інформацією місцевих органів у сфері освіти таких шкіл уже 233. Серед них – 185 закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності та 48 – приватної. 19 шкіл приватної форми власності здійснюють навчання тільки за дистанційною формою. (За матеріалами https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%86%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B5_%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D1%87%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F)
Корисні ресурси
1. Відомості можливості та ресурси дистанційного навчання https://mon.gov.ua/ua/osvita/pozashkilna-osvita/distancijne-navchannyahttps://mon.gov.ua/ua/osvita/pozashkilna-osvita/distancijne-navchannya
Коментарі
Дописати коментар